Testovací zařízení pro DT a NDT zkoušení až do 3000 bar

Zkušební tlakovací zařízení pro destruktivní (DT) a nedestruktivní (NDT) metodu zkoušení přetlakem. Tlakovací agregát byl zkonstruován pro potřeby zákazníka zabývající se výrobou produktů pro vysoce čisté plyny jako jsou redukční ventily, regulátory, lahvové ventily, vysokotlaké redukční stanice, rozvodové ventily apod.

POPIS

 

Mobilní tlakovací agregát AQTA 1 – 2500/0,1 – P je soustrojí uložené na společném rámu svařeném z obdelníkových profilů opatřeném pojezdovými koly (dvě otočná + dvě pevná) a s madlem pro snadnější manipulaci. Srdcem tlakovacího zařízení je vysokotlaké, pneumaticky ovládané čerpadlo (multiplikátor) MAXIMATOR, dosahující tlaků až 3000 bar.

Tlakovací agregát byl zkonstruován dle požadavků výrobce produktů pro vysoce čisté plyny jako jsou redukčních ventily, redukční panely, regulátory, lahvové ventily, vysokotlaké redukční stanice, rozvdové ventily apod. Většinu ze svých produktů musí podrobit defektoskopické nedestruktivní (NDT) zkoušce a některé z nich i destruktivnímu testování (DT). Při těchto zkouškách se dosahuje běžně tlaků okolo 2500 bar. S tlakovacím zařízením MAXIMATOR mohou však testovat výrobky až do 3000 bar. I pro nejvyšší tlaky jim jako pohon postačí stlačený vzduch o 7 - 8 barech.

Jednoduchost ovládání spočívá v nastavení nízkotlakého regulátoru tlaku vzduchu umístěného na vstupu do pohonu, kterým řídíme i tlak v testovaném zařízení. Tlakovací agregát funguje jako multiplikátor s neměnným poměrem cca 1:400 mezi vstupním tlakem vzduchu a výstupním tlakem vody.

 

 

Parametrová tabulka

Max.tlak

3000 bar

Max. průtok

0,2 l/min

Nominální tlak

2500 bar

Norminální průtok

0,1 l/min

Celková hmotnost

45 kg

 

ROZPAD ZKUŠEBNÍHO ZAŘÍZENÍNDT zkoušení

1.Rám agregátu s koly

2. Čerpadlo

3. Jednotka úpravy vzduchu: redukční ventil, filtr, maznice

4. VT manometr 0-4000 bar – glycerin

5. nerezová zásobní nádrž 10 l

6. VT uzavírací ventil - vstupní

7. VT uzavírací ventil – výstupní

8. VT zpětný ventil

9. odvzdušňovací ventil

10. nízkotlaký manometr pro regulátor vzduchu

11. VT X-kus

12.Kohout kulový – uzavírací ventil na sání

DT zkoušení

Máte zájem o podobnou realizaci?

Zanechte nám Váš kontakt a my se vám ozveme hned, jak budeme moci.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace