Rekonstrukce posilovací stanice pro hydraulickou zkušebnu Vítkovice

Výměna posilovací stanice s podstatným zmenšením zástavbového prostoru v areálu Vítkovických železáren. ATS slouží pro dopravu tlakové vody do zkušebny a pro výrobu DEMI vody.

PŮVODNÍ STAV

 

Tři čerpadla 50 CVX a 1000 litrová tlaková stanice s doplňováním  vzduchu kompresorem. Řízeno tlakovými spínači. Na obrázku lze vidět nádrž a čerpadla. Křídou naznačeno umístění nové posilovací stanice.

 

PO REKONSTRUKCI

Nová posilovací stanice sloužící jako zdroj tlakové vody pro zkušebnu a výrobu DEMI vody. Na zkušebně se zkouší těsnost velkých svařenců a provádí se tlakování dalším našímí výrobkem – tlakovacím  zařízením AQVT 11-800/6,5-E.

Nová posilovací stanice AQCS 15/6-3x5,5-FN100. Stanice se skládá ze 3 nerezových vertikálních čerpadel řízených frekvenčními měniči, které jsou umístěny v rozvaděči. Řídící jednotka ovládá čerpadla tak, aby bylo dosažen konstantní tlak 6,5 baru. Běžný průtok při běhu 2 čerpadel 0 – 660 l/min čerpadel, třetí čerpadlo je záložní. Řídící jednotka je naprogramovaná tak, že si vypomáhá třetím čerpadlem při nestandartních stavech (např. při rozběhu nebo při vyšších odběrech). Řídící jednotka dále hlídá dostatek vody v sacím potrubí (běh na sucho), zajišťuje střídání čerpadel, eviduje počet motohodin, eviduje a hlásí poruchové stavy, aj.

Máte zájem o podobnou realizaci?

Zanechte nám Váš kontakt a my se vám ozveme hned, jak budeme moci.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace